PROVOZNÍ DOBA: PONDĚLÍ - PÁTEK 10-13, 14-17 HOD.

Vkládačka - dlouhá, ByVeru

Značka: ByVeru

Dlouhá vkládačka z vysokogramážního froté a biobavlněného beránka. Dlouhá je cca 65 cm, vhodná do každé kalhotkové plenky.

Dostupnost Skladem*
Kód: BYVERU_556
129 Kč –50 % 64 Kč
Vkládačka - dlouhá, ByVeru
Značka: ByVeru
106 thickbox default
Výprodej
129 Kč –50 %

Dlouhá vkládačka z vysokogramážního froté a biobavlněného beránka. Dlouhá je cca 65 cm, vhodná do každé kalhotkové plenky.

Složení:

První a druhá vrstva: 80 % bambusová viskóza, 20 % PES

Třetí vrstva: 100 % BIO bavlněný beránek

Další informace:
  • • Praní na 60°.
    • Sušit můžete v sušičce i na topení. 
    • Plenky při prvním praní pustí očka froté, což je způsobeno ořezem materiálu při šití. 

Péče o plenky

Nedílnou součástí plenkování a látkování je péče o plenky a vložky. Občas to může vypadat jako alchymie, faktorů, které ovlivňují stav a kvalitu je mnoho, pokusím se tedy popsat to nejdůležitější. Popisuji případ plenek, ale za plenky můžete dosadit i vložky, tam však opotřebení není tak markantní jako u plenek, které se používají denně po dobu dvou – tří let.

  1. Důležitý je počet plen. Čím více plen máte, tím méně je točíte a opotřebováváte.
  2. Použité pleny vždy vypláchněte od stolice a potřete skvrny žlučovým mýdlem. Ideálně jednou za den vymáchejte v čisté vodě a skladujte v uzavřené nádobě nasucho. Vyperte jednou za dva dny. Nejprve na samostatný program máchání (tím se z plenek vymáchá mýdlo, zbytek stolice, moč a následně se plenky perou již v čisté vodě) a poté na 60°C. Můžete přidat i máchání navíc na závěr pracího cyklu. Nevyužívejte eko programy, které snižují množství vody v programu. Vyšší teplota poškodí gumičky u plenek a může dojít ke sražení materiálu.
  3. Cyklus sušení v sušičce je pro materiál stejně namáhavý jako praní. Praní a sušení je tedy dvojnásobné zatížení.
  4. Perte v dostatečném množství vody, konopné plenky jsou podstatně savější, než bambusové, potřebují tedy na praní i více vody. Pokud se plenky perou v malém množství vody, dochází k výraznějšímu tření materiálu o sebe a jeho prodírání, zejména v místě okolo gumiček, suchých zipů nebo patentků. Nedostatečné množství vody také způsobuje zanešení plen, vlákna jsou obalena zbytky pracího prášku a ztrácejí svou pružnost. Dojde ke snadnějšímu natržení a zhutnění plen.
  5. Plenky perte vždy zapnuté jako na děťátku a otočené naruby. Zejména u plenek na suchý zip, kde může dojít k prodření úpletu v místě ohybu při zapnutí do protisuchu.
  6. Na praní používejte komerční prací prášky. Doma namíchat ve správném poměru vzhledem k tvrdosti vody apod. je velmi těžké. Nesprávné poměry surovin mohou mít vliv na kondici vláken. Nepoužívejte aviváž, ta obaluje vlákna, která poté špatně sají.
  7. Nepoužívejte prací prášky s obsahem rozjasňovačů. Vyžírají barvu úpletů a ztenčují vlákna. Může poté dojít k protržení materiálu.
  8. Svrchní úpletová vrstva po násobném praní může mírně změnit barvu. Pokud je barva vybledlá výrazně, prověřte obsah pracího prášku, zda neobsahuje rozjasňovače.
  9. Srážlivost v rozsahu 5 – 10% je s ohledem na obsah přírodních vláken v plenkách obvyklá. Během používání však vlákna ztrácejí svou pružnost a používané plenky mohou působit menším dojmem, než plenky nové. I to je obvyklé.
  10. Plenky s gumičkami nesušte na topení. Na topení můžete sušit pouze plenky bez gumiček – PUK plenky, vícevrstvé plenky, prefoldy, vkládačky.
  11. Plenky a vložky s PUL vrstvou nesušte na topení, vyhněte se přímému kontaktu se sluncem a mrazem. Mohlo by dojít k poškození. PUL vrstva již nejde nijak obnovit.
  12. Po vyprání plenky vyrovnejte. U nepružných materiálů (konopí, bavlna) je toto vyrovnání nezbytné pro zachování tvaru plenky
  13. Plenky mohou při několika prvních praních pustit očka froté, která jsou seříznuta při šití. Toto vytřepení okrajů je běžné a nelze tomu nijak zabránit. U oboustranného froté – PUK plenky, vícevrstvé plenky, barevné krátké vkládačky – je toto třepení výraznější. Po prvních několika praních ale ustane. Proto doporučuji prvních několik praní prát s podobnými barvami a neprat s čtvercovými plenkami, na které se tato očka snadno nachytají.
  14. Plenky získají maximální savost po cca 6 – 8 vypráních. Zpočátku tedy přebalujte častěji, nebo přidejte vkládačku navíc.
  15. Pokud chcete plenky používat na více dětí, doporučuji vybrat plenky bez svrchní úpletové vrstvy (bez obrázkové vrstvy), která je náchylnější na opotřebování. Plánujete-li látkovat více dětí, zvolte např. plenky typu PUK, které mají delší životnost a méně součástí, které by se mohly „pokazit“ (gumičky, suché zipy, patentky).
  16. Jednou za čas vyčistěte suché zipy – do háčků se zachytávají nitky a vlákna z prádla a zipy pak hůře drží. Použít můžete větší jehlu, špendlík, páráček…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty