Kalhotková plenka na PAT - Kocourci na tm. modré, Majab
Kalhotková plenka jednovelikostní (4-15kg)
Složení plenky:
vnější vrstva bavlněný úplet (95% bavlna, 5% elastan),
vnitřní vrstva bambusové froté (60% viskóza /z bambusu/, 40% bavlna)
a vrstva dotyková (na zadečku miminka) bavlněný velur (80% bavlna, 20% polyester).
Plenku je třeba dovycpat vkládacími plenami, zvýšíte tak její savost.
Všechny materiály na plenku použité jsou krásně pružné, díky čemuž se plenka krásně přizpůsobuje. K tomuto účelu jsou jsou v sedu také zmenšovací patentky, díky nimž plenka padne miminkům už od 4kg až do cca 15 až 16kg.
Kolem nožiček a na zádíčkách je jemně řasená, ale i přesto dobře těsní a obsah plenky zůstane vždy uvnitř.
Má také protikusy suchých zipů (varianta na suchý zip), pro snadnější praní v pračce.
Na tuto plenku je nutné použít svrchní kalhotky!
Jak plenku udržovat?
Péče o pleny Majab
1. Před prvním použitím vždy přeperte v ruce pod teplou tekoucí vodou - zejména tmavé a syté barvy mohou napoprvé lehce pustit - v dalším praní se to už neopakuje.
Upozornění: všechny látky (na plenky i ostatní zboží) jsou předeprány na 60°C a vysušeny na nejvyšší stupeň teploty v sušičce. Proto neperte na vyšší teplotu než 60°C, mohlo by dojít k dodatečnému sražení látky a tím i ke tvarovým a velikostním změnám výrobků.
Plenky mohou mít značky od šití (fialové, modré, růžové tečky, čárky, značky) - je to značeno fixou, která se odvětrává na vzduchu, tzn. do pár dnů zmizí sama. Pokud ne, v prvním, nejpozději ve druhém praní budou všechny značky pryč :)
U plen na suchý zip vždy dobře zapněte háčky do protikusů - neponičí vám ostatní prádlo v pračcce (zejména lemy u svrchních kalhotek).
2. Sušení:
a) bez sušičky: neušte přímo na rozpáleném topení - pokud na topení sušit chcete, tak jedině položit plenky na ručník, který je bude oddělovat od horkého topného tělesa (pozor - NEPLATÍ PRO SVRCHNÍ KALHOTKY!). Je možné sušit venku na přímém slunci, stejně tak i na sušáku. Doporučuji věšet na dvě ,,šňůry", plenky rychleji proschnou a není třeba se bát zatuchnutí.
b) se sušičkou: sušte na střední stupeň /šetrnější/ (NE bavlna suchá do skříně či program s podobným názvem). Pokud plenky nebudou zcela suché, dosušte na manuálním časovém nastavení (např. dodatečně přidejte 20minut a před tím vytáhněte ze sušičky to, co suché je). I zde platí - sušička prádla plenky opotřebovává, proto je třeba sušit nezbytně dlouhou dobu, nepřeplňovat sušičku. Dobře vyždímané plenky jsou obvykle suché cca za 2-2,5 hodiny.
3. Praní v pračce:
Pro dobré vyprání plenek je nutné dodržet několik zásad:
a) nepřeplňujte pračku (plenky musí mít dostatek místa k dobrému vyprání a vymáchání) - plňte max. do půlky bubnu!
b) před praním použijte program máchání + odstředění a až poté zapněte hlavní program praní (ne delší než 2 hodiny! - plenka je spotřební zboží, proto se snažte prát co možná nejefektivněji na krátký program, plenky vám vydrží déle krásné).
c) pokud to vaše pračka umožňuje, perte se zvýšenou hladinou vody (plenky by měly být ve vodě viditelně ponořené)
d) pokud to vaše pračka umožňuje, dodejte k hlavnímu pracímu programu máchání navíc
Plenky perte vždy v souladu s informacemi na etiketě, tedy max. na 60°C. Tuto teplotu vřele doporučuji, při této teplotě se hubí téměř všechny bakterie.
Volba pracího prostředku je jen na vás - komerčně prodávaný prací prací prostředek v EKO či ne EKO variantě. Mýdlový sliz na pleny nedoporučuji, zanáší je a dochází tak ke snížení savosti, pleny se rychleji opotřebují a často se po krátkém používání objevují značná opotřebení oproti plenkám, které se perou v běžných pracích prostředcích.
Pro změkčení plen je občas možné použít aviváž - pozor však na reakce miminka - může být dráždivá. Nebo zkuste využít nějaký druh máchadla. Pokud nemáte sušičku, tak pomůže i promačkání suchých plenek v rukách.
Nepoužívejte agresivní prací prostředky a bělidla.
Ždímání - čím víc, tím líp - plenky budou rychleji suché.
Kalhotkové plenky není nutné po usušení žehlit - pokud chcete, je to možné, ale na nízký stupeň a jen po vnitřní vrstvě (ne přes patentky!)
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.